Toto byla jedna z nejpříjemnějších zakázek, které jsme doposud měli. Práce, kdy jsme měli úplně volnou ruku. Rekostrukce trvala dva roky.

Když jsme místo poprvé navštívili, tak působilo ponuře až strašidelně a asi by se našel málokdo, kdo by tam chtěl strávit noc.  Dům je  na samotě v nádherném prostředí hlubokých lesů.

My se pokusili dům i místo “rozsvítit” tak, aby se v něm noví obyvatelé cítili útulně a bezpečně. Moc doufáme, že to se nám podařilo.

Velký dík klientovi, který nám dal obrovskou důvěru a velký dík Jirkovi Klimešovi, který má v portfoliu samé nádherné nemovitosti (reality1788.cz), že toto všechno “zpunktoval” a dal nás s klientem dohromady!!!

..........

This was one of the most enjoyable project we have ever had. It was work where we had a free hand. The reconstruction lasted two years.

When we visited the place for the first time, it looked really scary, and there would be just a few people, who would spend a night there. :) The house is deep in the forest far away from the other houses.

We tried to "light up" the house and the place, so that the clients felt comfortable and safe. We very much hope that we have succeeded.

Great thanks to the client, who gave us a great deal of a trust and also great thanks to Jirka Klimeš, who has a wonderful real estate portfolio (reality1788.cz) that he "pushed" this project and gave us and the client together !!!

( I apologize in advance if there are any mistakes in the translation.. =) )
www.miramari.cz


Komentáře

Oblíbené příspěvky