více o našem projektu ...
DŮM U LESA


autor: Ing. arch. Jana Boušková, MIRAMARI DESIGN
adresa:  Kerský les (Sadská), Ceska republika
realizace: 2012-2013
plocha pozemku: 570m2
užitná plocha: 110m2
fotografie: Petr Karšulín
 


 


Tento DŮM byl navržen pro lidi s nekonvenčním pohledem na bydlení, kteří se nebojí změny. Pro lidi, kteří očekávají příjemné, moderní, účelné, praktické a funkční bydlení bez nároku na zbytečné metry 2. V podstatě to je BYT V PŘÍRODĚ S KOMFORTEM DOMU. Metráží (110 m2) rodinný dům odpovídá právě velikosti bytu ve městě s tím rozdílem, že je navržen do přírody. Jedná se pilotní projekt komplexního nekonvenčního bydlení studia Miramari design.

Rychlá, efektivní výstavba současně nabízí takové technické řešení, které je ekologické a šetrné k životnímu prostředí. Malý pozemek, střídmý dům s maximálním využitím m2,  je důkazem, že se dá stavět rychle, efektivně, poměrně snadno a za „rozumné finance“.

Dům je navržen jako dřevostavba založená na železobetonových pasech. Jedná se o přízemní dům, podélného obdélníkového půdorysu s klasickým sedlovým zastřešením. Podkroví (půda) je využita / otevřena z přízemí nad dvěmi obytnými místnostmi.  Charakter dřevostavby spolu s dřevenou antracitovou fasádou ze smrkového dřeva neruší okolí lesa a krajiny, naopak s přírodou splývá. Obvodovou konstrukci tvoří dřevěné nosné sloupky, tepelná izolace, difuzní fólie, latě a fasádní obklad. Vnitřní povrch stěn je ze sádrokartonových desek s parozábranou. 

Potenciál místa a orientace ke světovým stranám sever – jih, byl maximálně využit. Ze severu od příjezdové komunikace je fasáda bez prosklení. Jižní fasáda s obytnými místnostmi je prosklená více méně celá, umožňuje tak výhled do lesa a život v domě se propisuje z interiéru do exteriéru a opačně.
Tvarově je dům velmi čistý až tradiční, jednoduché a účelné řešení odpovídá trendu dnešního požadavku na bydlení a nechává vyniknout dřevostavbě jako takové.

Komentáře

 1. Dobrý den,
  KONEČNĚ JSEM VÁS NAŠLA!!!!
  Moji radost musím vysvětlit. Zamilovala jsem se totiž na první pohled. Ne do mého muže, i když vlastně taky (ale to bylo už před 30 lety, takže nevím zda se to počítá), ale do vašeho domečku.Když jsem ho poprvé uviděla v příloze Doma dnes i přes svůj věk jsem se zamilovala. Je prostě nádherný a skvělý a s velkým očekáváním budu čekat na jeho webovky jak slibujete.
  Přeji mnoho zdaru v práci a krásné dušičkové dny.
  Radka Baťka

  OdpovědětVymazat
 2. Dobrý den,
  to jsem moc rádi, že se Vám nám nový projekt líbí. =) Na webových stránkách usilovně pracujeme, tak vám pak dáme hned vědět, až budou hotové. Moc děkujeme.

  OdpovědětVymazat
 3. dobry večer,
  tiež sa mi domček veľmi pači,rad by som sa dozvedel aj ja niečo bližšie o jeho vystavbe,nakladoch na realizaciu,pokial by to bolo samozrejme možne.Ďakujem a prajem veľa uspechov.

  OdpovědětVymazat
 4. Dobry vecer,
  Velmi sa mi paci vas domček. Zaujima ma ako reaguje strecha na sneh,neposkodzuje ju?Dakujem za odpoved.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky